Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 5903229001542
Wysyłka od: 9.99 PLN
Producent: Mate Green

Zestaw Startowy dla DWOJGA w pudełku Exclusive Yerba Mate Green + 2x Bombilla + 2x Matero

Jest to idealny zestaw do rozpoczęcia przygody z Yerba Mate. Znajdziesz tu wszystko co jest potrzebne do wejścia w energetyczny świat ostrokrzewu paragwajskiego.

W skład zestawu wchodzą:

  • Yerba Mate Green mas energia - 400g
  • Matero ceramiczne x 2
  • Bombilla nierdzewna Liza x 2

Matero Ceramiczne x 2 - do yerba mate

Artystycznie wykonane naczynko z ceramiki o unikatowym wzorze. Szkliwione wewnątrz i zewnątrz. To matero sprawi, iż picie yerba mate nabierze wyjątkowego charakteru. Bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Bombilla Liza Nierdzewna x 2 - do Yerba Mate

Długa na 19cm Lekko profilowana, nierdzewna bombilla z szerokim sitkiem (typu "łyżeczkowego"). Świetnie filtruję wszystkie rodzaje yerby - elaborady, despalady, paragwajskie, brazylijskie mate greeny i drobno mielone ervy.

Tradycyjny, klasyczny kształt w połączeniu z solidną nierdzewną stalą, sprawiają że mnóstwo entuzjastów naparu z ostrokrzewu paragwajskiego sięga właśnie po tę pozycję.

Yerba Mate Green Mas Energia Guarana - 400g

Główny składnik to Mate Green z Brazylii. Najwyższa półka mate. Zawiera ok. 95 % listków i 5% patyczków. To właśnie z tej zielonej mate wychodzą najznamienitsze mieszanki z ziołami, owocami i dodatkami.

Do mate green Mas Energia, używane są liście z górnych partii krzewu, posiadające stosunkowo najmniej goryczy a mające przy tym wszystkie pozytywne cechy i właściwości nadane yerba mate.

W skład Mate Green mas Energia Guarana wchodzą wspaniałe dodatki, które urozmaicają smak i podnoszą walory zdrowotne tej mate. Dzięki niskiemu poziomowi goryczy i smacznym, zdrowym aromatycznym dodatkom ziół ta pyszna i zdrowa mate green, może służyć za zaproszenie do wielkiego świata południowo amerykańskich herbat yerba mate, których moc poznajemy w Europie coraz lepiej za sprawą wciąż rosnącego zainteresowania naturalną tradycyjną medycyną oraz zdrowym sposobem suplementacji codziennej diety.

Skład:

93% yerba mate, guarana sproszkowana 2%, mięta, trawa cytrynowa, nagietek, chaber bławatek, aromat mango

Guarana pochodzi z Brazylii - posiada pobudzające i orzeźwiające właściwości, dzięki wysokiej zawartości naturalnej kofeinydo 6% to jest nawet trzykrotnie więcej niż w kawie. Guarana działa stymulująco, usuwa zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa umiejętność koncentracji i zapamiętywania. Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów i udarów.

Działanie guarany można w pewnym uproszczeniu przyrównać do działania kawy. Ponieważ jednak kofeina z guarany nieco wolniej się wchłania z przewodu pokarmowego, to jej działanie utrzymuje się do 6 godzin, a więc ok. 2 godziny dłużej od kawy - jest przy tym jednak łagodniejsze, mniej intensywne. Przyspiesza metabolizm.

Bławatek jest uznany rośliną leczniczą - ten szeroko stosowany kwiat jako surowiec zielarski zawiera antocyjanidyny, flawonoidy, sole mineralne w tym dużo manganu, cychorynę, centaurynę.Posiada działanie moczopędne, żółciopędne i przeciwzapalne. Ze względu na bardzo łagodne działanie przeciwzapalne stosowany przy zapaleniu spojówek i w pediatrii. Napar z kwiatów zalecany jest przy chorobach nerek, stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, przy niewydolności krążenia i w kamicy nerkowej. Zewnętrznie stosuje się go przy trudno gojących się ranach i owrzodzeniac.

Nagietek lekarski Ten kwiat jest od dawna wykorzystywany jest jako roślina lecznicza. Pierwsze wzmianki o zastosowaniu nagietka w medycynie pochodzą z XII w.

BLAAAABLAAA