Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 0 godzin
Wysyłka od: 9.99 PLN
Producent: Green Mate

Zestaw startowy Matero + Bombilla + Yerba Mate Green Mas Energia Guarana 400g

Jest to idealny zestaw do rozpoczęcia przygody z Yerba Mate. Znajdziesz tu wszystko co jest potrzebne do wejścia w energetyczny świat ostrokrzewu paragwajskiego.

W skład zestawu wchodzą:

  • Yerba Mate Green Mas Energia Guarana 400g
  • Matero ceramiczne w kolorze miodowym
  • Bombilla nierdzewna Liza

Matero Ceramiczne Calabaza Miodowa - do Yerba Mate

Artystycznie, ręcznie wykonane naczynko z ceramiki w kształcie naturalnego materka z tykwy.

- Szkliwione wewnątrz i na zewnętrznej stronie górnej krawędzi.

- Pojemność około 220 ml.

- Bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Bombilla Liza Nierdzewna - do Yerba Mate

Długa na 19cm Lekko profilowana, nierdzewna bombilla z szerokim sitkiem (typu "łyżeczkowego"). Świetnie filtruję wszystkie rodzaje yerby - elaborady, despalady, paragwajskie, brazylijskie mate greeny i drobno mielone ervy.

Tradycyjny, klasyczny kształt w połączeniu z solidną nierdzewną stalą, sprawiają że mnóstwo entuzjastów naparu z ostrokrzewu paragwajskiego sięga właśnie po tę pozycję.

Yerba Mate Green Mas Energia Guarana 400g

Główny składnik to Mate Green z Brazylii. Najwyższa półka mate. Zawiera ok. 95 % listków i 5% patyczków. To właśnie z tej zielonej mate wychodzą najznamienitsze mieszanki z ziołami, owocami i dodatkami .

W skład Mate Green mas Energia Guarana wchodzą wspaniałe dodatki, które urozmaicają smak i podnoszą walory zdrowotne tej mate. Dzięki niskiemu poziomowi goryczy i smacznym, zdrowym aromatycznym dodatkom ziół ta pyszna i zdrowa mate green, może służyć za zaproszenie do wielkiego świata południowo amerykańskich herbat yerba mate, których moc poznajemy w Europie coraz lepiej za sprawą wciąż rosnącego zainteresowania naturalną tradycyjną medycyną oraz zdrowym sposobem suplementacji codziennej diety.

Skład:

93% yerba mate, guarana sproszkowana 2%, mięta, trawa cytrynowa, nagietek, chaber bławatek, aromat mango

Guarana pochodzi z Brazylii - posiada pobudzające i orzeźwiające właściwości, dzięki wysokiej zawartości naturalnej kofeinydo 6% to jest nawet trzykrotnie więcej niż w kawie. Guarana działa stymulująco, usuwa zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa umiejętność koncentracji i zapamiętywania. Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów i udarów.

Działanie guarany można w pewnym uproszczeniu przyrównać do działania kawy. Ponieważ jednak kofeina z guarany nieco wolniej się wchłania z przewodu pokarmowego, to jej działanie utrzymuje się do 6 godzin, a więc ok. 2 godziny dłużej od kawy - jest przy tym jednak łagodniejsze, mniej intensywne. Przyspiesza metabolizm.

Bławatek jest uznany rośliną leczniczą - ten szeroko stosowany kwiat jako surowiec zielarski zawiera antocyjanidyny, flawonoidy, sole mineralne w tym dużo manganu, cychorynę, centaurynę.Posiada działanie moczopędne, żółciopędne i przeciwzapalne. Ze względu na bardzo łagodne działanie przeciwzapalne stosowany przy zapaleniu spojówek i w pediatrii. Napar z kwiatów zalecany jest przy chorobach nerek, stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, przy niewydolności krążenia i w kamicy nerkowej. Zewnętrznie stosuje się go przy trudno gojących się ranach i owrzodzeniac.

Nagietek lekarski Ten kwiat jest od dawna wykorzystywany jest jako roślina lecznicza. Pierwsze wzmianki o zastosowaniu nagietka w medycynie pochodzą z XII w.

Szablony produktu

  • Nazwa handlowa: 

    ZESTAW BOMBILLA MATERO Yerba

BLAAAABLAAA