Olejek eteryczny pomarańczowy 10ml od Biolavit
Olejek pomarańczowy to produkt otrzymywany z owoców drzewa pomarańczowego. Wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwskurczowe, tonizujące, antydepresyjne i uspokajające. Ułatwia zasypianie i odpręża. Poprawia nastrój. Jest pomocny przy depresji, skurczach mięśni i napięciach nerwowych. Redukuje problemy trawienne o podłożu nerwowym. Przynosi ulgę przy biegunkach, wymiotach, wzdęciach, objawach napięcia przedmiesiączkowego i przekwitania. Jest również afrodyzjakiem, który pomaga wyzbyć się lęków i zahamowań.
Aromaterapia, a olejek pomarańczowy
Używanie kropli olejku pomarańczowego do aromaterapii, wcierek czy oliwek do masażu ogólnego lub miejscowego, zaowocuje wieloma korzyściami. Pomoże w problemach z trawieniem, poprawiając apetyt czy ograniczając wzdęcia, a także rozluźni mięśnie i poprawi pracę układu krążenia. Kompleksowo działając na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, kąpiele z użyciem olejku pomarańczowego bądź inhalacje zniwelują stany depresyjne i lękowe, pomogą przy migrenach i nerwobólach, problemach z koncentracją bądź bezsennością. Olejek pomarańczowy podnosi również stopień pewności siebie i jest jednym z najlepszych naturalnych afrodyzjaków. Kąpiele, okłady czy masaże z zastosowaniem olejku pomarańczowego przyniosą ulgę w dolegliwościach kobiecych, zmniejszając np. napięcie przedmiesiączkowe czy ograniczając wahania nastrojów.
Pochodzenie surowca: Drzewo pomarańczy chińskiej pochodzi z Południowych Chin. Hodowana również w Północno-Wschodnich Indiach i rejonach tropikalnych Ameryki Południowej.
INCI: Citrus Sinensis Oil
Działanie: antyseptyczne, rozluźniające, uspokajające
Zapach: świeży, słodki, cytrusowy, charakterystyczny dla pomarańczy
Kolor: żółtopomarańczowy do ciemnopomarańczowego
Nuta: wysoka
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w kompresach, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Jak wszystkie olejki cytrusowe ma działanie fotouczulające, dlatego po aplikacji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Powinien być zużyty do 12 miesięcy od otwarcia.
Zalecane stężenie: 2%
Pasuje do niego olejek: kamforowy, cytronelowy, cytrynowy, geraniowy, eukaliptusowy, lawendowy, lemongrasowy, melisowy, ylangowy, z mięty zielonej
Pojemność: 10 ml
Szablony produktu
-
Stan:
Nowy