Wczytuję dane...
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 0 godzin
EAN: 5906735480054
Wysyłka od: 10.95 PLN
Producent: Mate Green

Yerba Mate Green Mas Energia Guarana - 1000g

Główny składnik to Mate Green z Brazylii. Najwyższa półka mate. Zawiera ok. 95 % listków i 5% patyczków. To właśnie z tej zielonej mate wychodzą najznamienitsze mieszanki z ziołami, owocami i dodatkami .

W skład Mate Green mas Energia Guarana wchodzą wspaniałe dodatki, które urozmaicają smak i podnoszą walory zdrowotne tej mate. Dzięki niskiemu poziomowi goryczy i smacznym, zdrowym aromatycznym dodatkom ziół ta pyszna i zdrowa mate green, może służyć za zaproszenie do wielkiego świata południowo amerykańskich herbat yerba mate, których moc poznajemy w Europie coraz lepiej za sprawą wciąż rosnącego zainteresowania naturalną tradycyjną medycyną oraz zdrowym sposobem suplementacji codziennej diety.

Do mate green Mas Energia, używane są liście z górnych partii krzewu , posiadające stosunkowo najmniej goryczy a mające przy tym wszystkie pozytywne cechy i właściwości nadane yerba mate.

Guarana pochodzi z Brazylii - posiada pobudzające i orzeźwiające właściwości, dzięki wysokiej zawartości naturalnej kofeinydo 6% to jest nawet trzykrotnie więcej niż w kawie. Guarana działa stymulująco, usuwa zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa umiejętność koncentracji i zapamiętywania. Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów i udarów.

Działanie guarany można w pewnym uproszczeniu przyrównać do działania kawy. Ponieważ jednak kofeina z guarany nieco wolniej się wchłania z przewodu pokarmowego, to jej działanie utrzymuje się do 6 godzin, a więc ok. 2 godziny dłużej od kawy - jest przy tym jednak łagodniejsze, mniej intensywne. Przyspiesza metabolizm.

Bławatek jest uznany rośliną leczniczą - ten szeroko stosowany kwiat jako surowiec zielarski zawiera antocyjanidyny, flawonoidy, sole mineralne w tym dużo manganu, cychorynę, centaurynę.Posiada działanie moczopędne, żółciopędne i przeciwzapalne. Ze względu na bardzo łagodne działanie przeciwzapalne stosowany przy zapaleniu spojówek i w pediatrii. Napar z kwiatów zalecany jest przy chorobach nerek, stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, przy niewydolności krążenia i w kamicy nerkowej. Zewnętrznie stosuje się go przy trudno gojących się ranach i owrzodzeniac.

Nagietek lekarski Ten kwiat jest od dawna wykorzystywany jest jako roślina lecznicza. Pierwsze wzmianki o zastosowaniu nagietka w medycynie pochodzą z XII w.

Właściwości:

- Podnosi sprawność fizyczną i intelektualną,

- Polepsza zdolność koncentracji,

- Zalecana jest do spożywania jako napój zawierający substancje odżywcze i zdrowotne, może sprawić, że chociaż jesteśmy głodni, to czujemy się nasyceni (zalecana przy odchudzaniu),

- Zwiększa zdolność odpornościową organizmu,

- Reguluje przemianę materii, ułatwia trawienie pokarmów.

Skład:

93% yerba mate, guarana sproszkowana 2%, mięta, trawa cytrynowa, nagietek, chaber bławatek, aromat mango

Szablony produktu

  • Nazwa handlowa: 

    Mate Green Mas Energia Guarana

  • Waga produktu z opakowaniem jednostkowym: 

    1

BLAAAABLAAA